Dekoracje weselne – kwiaty na weselny stół

Kwiaty od zawsze towarzyszyły wszystkim uroczystym przyjęciom i chociaż coraz mniej narzeczonych chce dostawać je na swój ślub, to jednak nie powinno się o nich zapominać jako o elemencie dekoracji w trakcie samej ceremonii oraz późniejszego przyjęcia weselnego.

wedding-688924_1280

Jak dobrać bukiet ślubny?

Kwiaty pojawiają się w trakcie wesela najczęściej w formie bukietów weselnych, które ozdabiają stoły. Jaka może być ich forma? Tutaj możliwości są naprawdę nieograniczone, ponieważ wprawny florysta może wyczarować różnorodne kompozycje kwiatowe.

Najlepiej dopasować je indywidualnie do charakteru uroczystości, pory roku, motywu przewodniego uroczystości, gdy taki istnieje. Kwiaty także często podobne do tych, które są w wiązance ślubnej pary młodej. Mogą być to klasyczne różne, kolorowe tulipany, gdy uroczystość odbywa się w wiosną, na jesień mogą być to bukiety przypominające kolorami opadające liście, zimą z kolei chętnie wybierane są wiązanki w kolorze białym, często zdobione gałązkami. Również wybierane są niecodzienne formy bukietów – kule w kielichach, wysokie wiązanki, nawet bukiety polnych kwiatów z kłosami zboża czy słoneczniki.

Bukiet na stół Pary Młodej

Najbardziej rozłożysty bukiet na ogół znajduje się na stole, przy którym zasiadają nowożeńcy. Na ogół ma on wtedy postać kaskady – jest on ustawiony do przodu sali weselnej i przed Parą Młodą.

Zatem doświadczony florysta będzie mógł przygotować interesujące bukiety weselne – warto zapoznać się także z różnymi zdjęciami w internecie, wiele z nich może stać się świetną inspiracją.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *