Jak wybrać lokal na przyjęcie weselne?

Ślub oraz wesele ma się raz w życiu. No może czasem kilka razy. Niektórzy postępują więc zgodnie z powiedzeniem „Jak się bawić-to się bawić”. Wynajmują więc najdroższe lokale, najlepsze zespoły, najlepszych fotografów. Chcą aby ten dzień był wyjątkowy pod każdym względem.

wedding-1543686
Z pewnością bardzo wiele zależy od tego gdzie odbywa się przyjęcie weselne. Zamawiając lokal trzeba to robić ze sporym wyprzedzeniem gdyż te najbardziej chodliwe lokale mają terminy zarezerwowane nawet na kilka lat do przodu.  Niektórzy są w stanie tyle czekać, aby tylko ich przyjęcie weselne odbyło się w danym lokalu.
Co należałoby wziąć pod uwagę zamawiając lokal na przyjęcie weselne?

  • cena- odgrywa ona często pierwszorzędną rolę. Nic dziwnego, gdyż rozbieżność cenowa bywa ogromna. Warto zapytać co ona obejmuje. Czy jest to wyłącznie sala, czy może z cateringiem. A co z ciastem, tortem oraz napojami alkoholowymi? Warto uzgodnić co będzie wchodziło w skład ceny za osobę, aby uniknąć późniejszych nieporozumień.
  • trzeba zwrócić uwagę czy w danym lokalu są dostępne miejsca noclegowe dla gości, którzy często przyjeżdżają z daleka? Jeśli nie ma, to czy w pobliżu jest hotel do którego można gości po zakończonej zabawie odwieźć. Zupełny brak noclegów może być kłopotliwy dla obu stron. Jako gospodarze Para Młoda powinna zapewnić nocleg gościom i nie żądać od nich za to zwrotu pieniędzy, chyba, że osoby te same zaproponują, że pokryją   dodatkowe koszty.
  • duży, wygodny parking dla gości to również atut. Miło jest jeśli jest dodatkowo ogrodzony i strzeżony. Ważne aby miejsc parkingowych nie zabrakło.
  • czy w danym lokalu można zorganizować poprawiny, czy lokal nie udostępnia takiej możliwości. Istotne jest również to co stanie się z pozostałym po weselu jedzeniem i piciem, którego jak wiemy zawsze sporo zostaje. Jeśli jest możliwość zorganizowania obiadu drugiego dnia wówczas można wykorzystać produkty które zostały po weselu.
  • podłoga jest bardzo ważna, choć często zapominamy o niej wynajmując lokal. To z czego jest wykonana ma przeogromny wpływ ja komfort tańca i zabawy. Nie może być zbyt śliska, ale również podłoga zupełnie bez poślizgu będzie w tańcu jedynie przeszkadzała.
  • czy sala ma wydzieloną scenę dla orkiestry
  • czy jest wystarczająco dużo miejsca na dodatkowe atrakcje typu wiejski stół, czekoladowe fontanny, czy stoliki ze słodyczami dla dzieci.
  • nie można zapominać o wystroju sali na wesele- trzeba uzgodnić, czy wystrój zapewnia organizator czy samemu należy o niego zadbać. Warto również zapytać czy istnieje możliwość wyboru innej kolorystyki dekoracji niż jest proponowana.
  • akustyka na sali także ma znaczenie- nawet najlepszy DJ czy zespół nie będzie dobrze brzmiał bez odpowiedniej akustyki.

Wesele ma być niezwykłym przeżyciem. Warto wszystko dopiąć na ostatni guzik. Aby tego dopilnować bardzo pomocne są wedding plannery, w których można notować wszystkie rzeczy do zapamiętania, do zamówienia, wówczas nic nie wypadnie z głowy i nie będzie żadnej gafy i wszyscy będą zadowoleni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *